ALATI VÄRSKE, ALATI HUVITAV!

VAPIANO BLOGI

Kõik, mida peaksid teadma Vapiano itaaliapärastest magustoitudest.

Kutsusime külla Sõbranna.ee vastutava peatoimetaja Marju, toimetaja Triinu ja reporterid Marlene ja Getter Adeele, kes testisid ja avaldasid arvamust, milline magustoit neile kõige enam Vapianos meeldis. 

Vapiano Panna Cotta
Koore-vanilje magustoit maasikakastmega.

Meeleolukas eellõuna ei möödunud mitte ainult magusa degusteerimise saatel, vaid saime ka teada, mida tähendab tõlkes üks maailma populaarsemaid magustoite Panna Cotta. Tegemist on magustoiduga, mis leidis oma tee inimeste südametesse juba 10. sajandil ja vastupidiselt levinud arvamusele, ei leiutanud seda mitte Itaalia nunn, vaid Piemonte ungarlanna. Panna Cotta tähendab keedukreemi, mis on enamasti, kas kohvi või vanillimaitseline ja kaunistatud maasikakastmega. Panna Cotta osutus Getteri vaieldamatuks lemmikuks, mis sobivat hästi just kevadesse.

Cappuccino

Magustoitude kõrvale mekkisid külalised herneproteiinijoogiga Lattet ja Cappucinot, mis oli mahe, kreemine ning üllatavalt mõnus, mis lausa tekitas tunde haarata ka teine tassitäis ja sobis hästi pea iga valitud magustoidu juurde. Loomulikult on meil valikus ka kõik klassikalised kuumad joogid.

Crème Brûlée
Crème Brûlée

Crème Brûlée puhul on tegemist on maailmakuulsa klassikalise desserdiga, mida pakume praegu hooajaliselt väikese twistiga. Inspireerituna Vahemere hõngulistest roogadest, oleme lisanud sellelele krõbeda karamellikoorikuga siidisele vanillikreemile nüansiks pisut rosmariini ja kaunistanud marineeritud apelsiniviiludega. Antud magustoit võitis kõige enam poolehoidu, osutudes nii Marju ja Marlene lemmikuks kui ka Getteri üheks soosinguks. Esile saigi toodud huvitavat maitsekooslust rosmariini ja apelsini combo pärast. 

Tiramisù
Tiramisù

Millise magustoidu tähendus on „tõsta mind üles“? See populaarne kihiline dessert, kus vahel on tumeda kakao joon ja purustatud küpsised. Lisaks vahukoor, mis muudab selle kergeks ja õhuliseks. Tegemist on magustoiduga, mis nimetati meie degusteerijate poolt „kohtingu magustoiduks“. Mida see täpselt tähendab, jäi küll saladuseks, aga siiski, kui oled Vapianos kohtingul, võta igaksjuhuks just see magustoit, tekitab hea pingevaba õhustiku.  Tiramisù oli Triinu number üks valik. Tiramisùt sai kirjeldatud ka kui pidulikumat magustoitu, jõuluks hästi sobivat ja šokohoolikute maitsetele täiesti sobivaks, kuid siiski mitte nii magus kui tõeline šokolaadikook.

Crema di Fragola
Crema di Fragola

Crema di Fragola on mõnus magustoit, mis Marjus tekitas kohe suvise tunde. Mascarpone dessert värskete maasikatega on paljude Vapiano külaliste lemmik, kuid meie degusteerijad esikohta sellele magustoidule sel korral ei andnud.

Vapaino magustoitude valik on tegelikult märksa laiem, kust kindlasti leiab sobiva maitsekoosluse endale igaüks. Kuna maitse üle ei vaielda, siis tule proovi järgi ja leia oma lemmik magustoit Vapianos.

Vaata kogu menüüd siit.